Dzīve ir skaista!    www.life.90.lv      
Sākums
Sistēmas (CMS)
apraksts
PAPILDUS IESPĒJAS
KontaktiAktuālais jautājums:

Sievietes ir

no velna.
jāmīl.
jāper.
jāmīl un jāper.
kļūda.
jo viņas nevar nebūt.
 
(Nobalsot varat vienreiz dienā)
balsošanas rezultāti »


 
NEPALAID GARĀM!!!
НЕ УПУСТИ!!!

DARBS un NAUDA!
 
 
PIESAKIES!
 .
 
Īss trasta fonda darbības principa apraksts.
 
Par trastu - īsumā:
1) Latvijā ir Eiropas projekti, kuri jau ir saņēmuši Eiropas fondu apstiprinātu atbalstu.
2) Eiropas fondu nosacījumi parasti ir tādi:
 - projekta autori norealizē projektu par saviem līdzekļiem,
 - pēc tam, kad projekts norealizēts - tiek pārbaudīts, ka viss izdarīts saskaņā ar iesniegtā projekta plānu,
 - ja viss ok - firma saņem Eiropas fondu naudu.
 
    Piem., bija zivju fermas projekts, kurš saņēma Eiropas struktūr fondu atbalstu.
    Projekta izmaksas ~ 200 tūkst.
    Eiropa apstiprināja, ka 100 tūkt. samaksās pec projekta pabeigšanas (atmaksās 50 % no investīcijām).
 
    Tātad, projekta iesniedzējam jebkādā variantā jāpabeidz projekts, lai saņemtu pusi summas atpakaļ.
    Parasti projekta realizētāji jau lielu summu ir ieguldījuši, tātad, lai nenorakstītu to zaudējumos (projekts jāveic noteiktos apstiprinātos termiņos) - projekts jāpabeidz jebkādi, - tad vismaz pusi dabūs atpakaļ no ieguldījumiem.
 
    Bieži ir ieguldītas jau lielas summas, gandrīz viss, ko vajag, (piem., 150 tūkst. no tiem 200 tūkst., ko vajag) - un, vēl nedaudz trūkst... un projekta autori meklē kur dabūt atlikušās finanses.
 
    Te palīgā nāk trasta fonds - kas sameklē trūkstošo finansējumu projekta pabeigšanai.
 
    Fondam ļoti svarīgi ir finanšu drošības jautājumi, un tāpēc tiek ievēroti vairāki svarīgi principi attiecībā uz dalību projektos, kurus ievērojot neveiksmes risks ir ļoti minimāls.
 
    Fonds iesaistās tikai tādos projektos, kuros ir paredzēts ES struktūrfondu līdzfinansējums. Ko tas nozīmē: pirmkārt projektu izskata un akceptē neatkarīgi speciālisti no ES fondu līdzekļu izdali nodrošinošās institūcijas. Otrkārt, pat ja kaut kādu ārkārtēju iemeslu dēļ projekts nenestu plānoto peļņu, ES piešķirtais līdzfinansējums garantē daļēju ieguldījumu atgūšanu, kas savukārt nozīmē ka, ja arī nebūs peļņa, vismaz noteikti nebūs zaudējumu, pēc projektā paredzēto darbu izpildes 50 - 70% ieguldījumu uzņēmējam tiks atgriezti. Tā kā trasta fonds nedod nodrošinājumu lielāku kā šis Es līdzfinansējums, tad fondam risks ciest zaudējumus ir minimāls.
 
    Fonds strādā tikai ar ražošanas projektiem, - tātad atbalstāmajam uzņēmējiem vienmēr ir kaut kādi pamatlīdzekļi - ražošanas iekārtas, ražošanas vai noliktavas telpas un tamlīdzīgi. Tas nozīmē, ka projekta neveiksmes gadījumā daļu zaudējumu būtu iespējams dzēst realizējot šos pamatlīdzekļus.
 
    Trasta fonda pārvaldītājs visos projektos piedalās kā līdzīpašnieks - tiek pirktas uzņēmuma kapitāldaļas. Tas nozīmē, ka projekts tiek uzraudzīts visu tā realizācijas laiku un nav iespējama situācija, kad ir apstiprināts projekts, kas saņēmis ES fondu naudas piesaisti, bet reālai darbība noneotiek.
 
    Visi projekti, kuros iesaistās trasta fonds, obligāti tiek apdrošināti pret iespējamiem ārkārtējiem zaudējumiem - piemēram, ugunsgrēks, vai ražošanas apstāšanās konveijera iekārtu tehniskas vainas dēļ, utml.
 
    Trasta fonds piesaista finanses saņemot tās no bankas par pārvaldīšanā nodotajiem nekustamajiem īpašumiem. 

    Trasta fondam ir arī pašam savi drošības uzkrājumi (~ 100 tūkst. Ls), lai risinātu jautājumus, ja, piemēram, kāds no īpašumu saimniekiem grib lauzt līgumu un citiem izdevumiem.

    Trasta fondam ir arī vienošanās ar uzņēmumu, ka viņi ar uzviju saņems atalgojumu no piešķirtās Eiropas fondu naudas par savu palīdzību finanšu piesaistē (kas trūka projekta pabeigšanai).
 
    Katram projektam ir vairākkārtēja pārbaude - gan Eiropas strktūrfondu organizācijas pārbauda vai atbilst visām Eiropas prasībām (gan ideja, gan uzņēmums utt.), tās var būt - Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) vai Lauku atbalsta dienests (LAD) vai kāda cita organizācija atkarībā no projekta specifikas, gan banka pārbauda, cik drošs, lai izsniegtu kredītu, gan trasta fonds pārbauda - cik projekts drošs, lai sadarbotos.
 
    Trasta fonds vienlaicīgi piedalās daudzos projektos. Un, ja nu kāds no projektiem, neskatoties uz visiem preventīvajiem pasākumiem, kaut kādu iemeslu dēļ nestu zaudējumus, tas ne mazākajā mērā neskartu īpašniekus, kas slēdz ar fondu trasta līgumus un nodod pārvaldījumā sava nekustamā īpašuma pamatkapitālu.
 
    Nekustamo īpašumu trasta fonda galvenais risks iestātos gadījumā, ja visi vai lielākā daļa fonda atbalstīto biznesa projektu nestu zaudējumus.
    Ja viens vai daži projekti fondam nestu zaudējumus, tie tiktu segti no citu projektu peļņas un nekustamo īpašumu īpašnieki to pat nemanītu, jo trasta fonds uzņemas atbildību par savu darbu un jebkurus iespējamos zaudējumus sedz no saviem līdzekļiem (tas ir atrunāts līgumā). Jūs ne tikai nezaudēsiet, bet arī saņemsiet līgumā solīto garantēto peļņu. Šeit jāatzīmē, ka līdz šim neviens no daudzajiem projektiem nav nesis zaudējumus.
 
    Trasta fonda darbību uzrauga un regulāri pārbauda starptautiska auditorkompānija. Tas nodrošina kārtību un atbilstību visām izvirzītajām prasībām Trasta fonda iekšienē.
 
    Līgumu var lauzt mēnesi iepriekš brīdinot fondu. Par to netiek piemērotas nekādas soda sankcijas. Fonds orientējas uz ilglaicīgu sadarbību.
 
 
 
 
 
 
   
SĀKUMS | REĀLAS LIETAS: VAI ESAT DROŠI PAR NĀKOTNI? ; LABAI VESELĪBAS UZTURĒŠANAI - Nākotnes dabiskie produkti veselībai! ; Alvejas produkti ; Organisma imunitātei un attīrīšanai ; DARBS INTERNETĀ UN AR CILVĒKIEM | REĢISTRĒ SAVU DOMĒNVĀRDU .COM ! NIEKI: JOKBILŽU GALERIJAS - Bērni ; Sievietes ; Jaukas ; Citas ; SEX AND THE CITY ; GIRLS | TESTI - Reakcijas tests! ; Vērības tests ; Uzzini savas patiesās domas ; TESTS - Vai tu esi maniaks?! ; KURA SMADZEŅU PUSLODE JUMS IR DOMINĒJOŠĀ? ; | AUGSTI LIDOJOŠAS FRĀZES ; VIDEO SEKAS (ļoti nepietiek) ; PIRMDIENA – MĪĻĀKĀ DIENA! ; EKSTRĒMI - Ekstrēmais foto! ; Viss ok, es esmu kaskā! ; TĀDAS VIŅAS (tās meitenes) IR! - Meitenes ; Sieviešu domāšanas shēma ; Nabadzība eiropā ; KONKURSS ; PĻĀPU KASTE! ; KRĀSU SPĒLE 10x10 | ALGAS NEBŪS! | VINGROJUMS ROKĀM PRET STRESU | www.ferma.90.lv | MŪZIKA | LAPAS KARTE | NAUDA!

eXTReMe Tracker
I.am.human.lv
ok?